Огляд гумових матів для корів в Україні

mikronagro | ср, 07/01/2020 - 15:45 |
стаття
гумові мати для корів

Використання в якості підлогового покриття для ВРХ гумових килимків стало трендом останніх років в Україні. Такий підхід дозволяє заощадити на використанні підстилки, зменшити трудовитрати на прибирання приміщення і знизити захворюваність корів.
Розберемося які мати для корів сьогодні пропонують в Україні і які у них особливості.

Матеріали із яких виробляють килимки для ВРХ

В Україні поширені 2 основних види матів для корів - гумові та із спіненого етиленвінілацетату (ЕВА), який в 5 разів легше гуми.

Гумове - відрізняється довговічністю, зносостійкість, не «боїться» вологи і перепадів температур, має термін експлуатації до 10-ти років. Основний недолік гумових килимків для корів - велику вагу і недостатня теплоізоляція.

Покриття ЕВА - легке, має низьку теплопровідність, легко підрізає в розмір.

Серед недоліків килимків ЕВА слід виділити поглинання вологи, зайву м'якість через що буквально через 2-3 роки килимок ЕВА починає «розповзатися», втрачати свої первинні розміри і форму. Початкова товщина укладається килимка ЕВА в 2 рази більше, ніж гумових, при цьому, якщо їх не укладати з зазором, то з часом таке покриття «пузиритися» і вимагає переукладання з підрізуванням плит. Зносостійкість таких килимків також викликає питання. Їх експлуатація в гнойових проходах, а також приміщеннях, де передбачено проїзд техніки, призводить до швидкого зносу. Найбільш часто використовуваний «кейс» для матів з матеріалу ЕВА - лежаки для безприв'язного утримання корів.

недостатки ковриков эва буренка

"Розповзання" матів з матеріалу ЕВА після 2-3 років експлуатації

Чим відрізняються технології виготовлення гумових матів для ВРХ

Є 2 принципово різні технології.

За однією - їх виготовляють з гумової очищеної крихти з пресуванням при високій температурі і розрізанням в розмір за допомогою високоточної верстата. Такі покриття мають точні розміри, кожен лист ідеально «підігнаний» один під одного, пористість такої гуми мінімальна, а розріз листа виглядає монолітним.
Серед переваг такої технології також слід виділити можливість виготовити листи будь-якої форми і розміру під потреби замовника. Листи виготовлені за даною технологією виходять рівними, без виступів і зазорів в стиках.

За іншою - їх відливають в прес-формах заданої форми і розміру. Таке покриття дешевше, але кожен лист через особливості технології виробництва має відхилення по товщині і габаритам. Пористість литої гуми вище, ніж в першому варіанті, що знижує термін її експлуатації. Переважно такі килимки виготовляються з краями типу паззл, але при цьому розміри зацепов часто вже не ідеальні, що призводить до появи зазорів або «зубів» в місцях стику. Виготовлення килимків з нестандартними розмірами методом лиття неможливо без виготовлення дорогої прес-форми.

недостатки украинских резиновых матов

Нерівності стиків при укладці гумових матів виготовлених методом литва

Виробники матів для ВРХ представлені в Україні

У пропозиціях продавців можна зустріти імпортні мати і вітчизняного виробництва.

Найбільш поширені бренди килимків для корів в Україні:


•    EvaLine  (Україна) – виробляють мати «Ева Буренка» зі спіненого етиленвінілацетату. Для тваринництва лінійка обмежена тільки цією моделлю, в основному компанія займається випуском покриття для інших напрямків.

коврики ева

Мати для корів Ева Буренка

  • Шведофф (ТМ Екопол, Білорусь)гумові покриття високої точності і щільності, виготовлені методом пресування. Пропонують великий асортимент покриттів для різних зон тваринницьких приміщень (корівників, свинарників, стаєнь, доїльних блоків, зон навозоудаления, щілинних підлог і т.д.). Килимки поставляються в комплекті з нержавіючими кріпленнями. Можливо швидко виготовити під замовлення будь-який розмір.
резиновые маты шведофф

Гумові мати Екопол (Шведофф, Білорусь)

  • KRAIBURG (Германія) – німецький виробник гумових матів для корів. Пропонує великий асортимент продукції для прив'язного і безприв'язного утримання тварин. Відрізняється високою якістю і застосуванням запатентованих технологій профілю покриття, що забезпечує максимальний комфорт для тварини. З недоліків килимків KRAIBURG слід зазначити високу ціну, яка на 30-40% вище ніж у ТМ Екопол і в 2-2,5 рази вище ніж у килимків українських виробників. Крім того, килимки KRAIBURG випускаються в стандартних типорозмірах, виготовлення інших розмірів під замовлення неможливо.
резиновые коврики krainburg

Гумові килимки KRAIBURG

  • Гумові килимки для корів від українського виробника. Виробляються в одному розмірі 1800х1200х25 мм з кромкою типу паззл.

Гумові килимки частини українських виробників дешевше інших аналогів, але погано підходять для настилу лежаків через недостатню товщину, а також в інших тваринницьких приміщеннях, де не проходить типовий розмір. Через особливості виробництва часто мають не щільну та не рівну структуру, стики не завжди стають «урівень». У гнойових каналах, можливо чіпляння скрепера за нерівні виступи покриття.

украинские маты для коровукраинские маты для коров

Мати для корів українського виробництва

В яких приміщеннях на фермах застосовують гумові покриття

Крім типових місць використання гумових матів для стійл, і лежаків при безприв'язному способі, їх також настилають в гнойових проходах, накопичувачах, доїльно-молочних блоках, зонах розташування поїлок та інших технологічних і виробничих приміщеннях.
Якщо потрібні комплексні рішення по гумовому настилу підлог на фермах, то їх на даний момент можуть на 100% забезпечити тільки білоруський завод Шведофф (ТМ Екопол) і німецькі рішення від KRAIBURG. Українські килимки підходять для бюджетних рішень, де немає високих вимог до якості настилу і потрібно накрити невеликі площі.

Гарантія на килимки для корів

Практично всі виробники гумових покриттів для ферм заявляють гарантію на свої килимки не менше 10-ти років. Але досвід використання гумових матів на фермах України показав, що покриття українських виробників служать в середньому 5-7 років, при цьому німецькі та білоруські 10 і більше років.

Ціна на килимки для корів

Ціна на килимки варіюється в залежності від розміру, матеріалу покриття і типу кромки. Середня ціна українського гумового мату в розмірі 1800х1200х25 мм становить 2000 грн. Білоруські килимки ТМ Екопол в середньому дорожче на 30%, німецькі KRAIBURG на 60%.

резиновый мат
обзор
коровы