Огляд індивідуальних доїльних апаратів в Україні

mikronagro | чт, 06/18/2020 - 15:21 |
стаття
Огляд індивідуальних доїльних апаратів в Україні

Індивідуальна доїльна установка сьогодні обов'язковий атрибут будь-якого господаря, хто тримає корів. Мехдойка дозволяє не тільки полегшити важку ручну працю, а й отримати молоко чистіше, а відповідно і продати його дорожче.
Ринок індивідуальних доїльних установок в Україні представлений великою кількістю постачальників і виробників. Часом покупець не завжди може зрозуміти, яка установка йому краще підходить для його потреб.

Розберемо, які доїльні апарати для корів сьогодні продають в Україні, які у них переваги і недоліки.

Виробники доїльних апаратів представлені в Україні

Українські бренди: Буренка, ДаМілк, Велес, Імпульс, Доярочка

Буренка - самий «розкручений» український бренд індивідуальних доїльних апаратів. Виробляють серію доїльних апаратів для корів: Буренка і Берізка, а також серію для кіз - Білка.

Буренка - бюджетна серія стаціонарних доїльних установок модульного типу (без шасі) для корів. Вакуумна установка, відро і підвісна частина поставляються окремо і збираються за допомогою шлангів.

Мають електричний привід. Випускають з вакуумнасоса сухого і масляного типу. Комплектуються бюджетним колектором на 140 куб.см і звичайним 2-х тактним пульсатором. Силова електроустановка на 0,75 кВт.
Цінова політика на доїльні установки Буренка починається від 6200.
Берізка - мобільна версія доїльної установки Буренка. Відро і вакуумнасоса змонтовані на одному каркасі.

Більш зручна з точки зору користування ніж Буренка, а й значно дорожче. Випускається тільки з насосами сухого типу.

В якості силової установки передбачено використання електродвигуна або бензинового ДВС. Комплектація підвісної частини ідентична моделям Буренка.

Цінова політика починається від 7900 грн. за моделі з електродвигуном і від 10500 грн. за моделі з ДВЗ.

Білка - серія індивідуальних доїльних апаратів для кіз і овець від виробника Буренка. Поставляються в комплектації без шасі з шасі. В основному комплектуються насосами сухого типу (крім Білка-4) з електроприводом на 0,75 кВт. Цінова політика починається від 6550 грн.

Всі доїльні установки бренду Буренка комплектуються тільки алюмінієвими відрами з максимальною ємністю 20л. Сухі насоси мають всього 2 графітові пластини, які швидко зношуються і потребують частої заміни. Рекомендоване безперервний час роботи апаратів всього 60 хв. далі потрібно дати «відпочити» апарату мінімум 40 хвилин.

Апарати Буренка не мають системи захисту насоса від переливання молока при переповненні бідона. Через це часто вакуумний насос виходить з ладу. Ця проблема часто зустрічається у початківців доярів, які вперше купили даний агрегат.

доильные аппараты буренка

 

ДаМілк (Damilk) – харківський виробник доїльних апаратів, другий по популярності в Україні.

Спеціалізується на випуску масляних доїльних апаратів модульного типу (окремо установка і відро з підвісною частиною) марки АИД-1.

Відрізняються комплектацією підвісної частини (пластик, нержавіюча сталь) і включенням, для більш дорогих моделей, турецьких колекторів підвищеного обсягу, а також пульсаторів попарного доїння.

Цінова політика стартує від 6850 грн. для самого бюджетного варіанту.

Всі моделі комплектуються алюмінієвими відрами на 20л. Підвісна частина комплектується дешевою жорсткою сосковой гумою, яку потрібно часто міняти. Як і Буренка не має захисту насоса від переливання молока. Масляні насоси досить вибагливі в роботі, вимагають з боку дояра постійного контролю рівня вакуумного масла і додаткових витрат на його підливку.

доильные установки дамилк

Велес, Імпульс, Доярочка – бюджетні доїльні установки без шасі. Всі частини збираються з українських комплектуючих і не завжди кращої якості. Забезпечуються звичайними 2х тактними пульсаторами і колекторами на 140 куб.см.

Цінова політика починається від 4600 грн.
Крім ціни, важко виділити інші переваги доїльних апаратів цього типу.

доильные аппараты импульс велес доярочка

Турецькі бренди: Melasty, Kurtsan

Melasty – досить відомий на просторах СНД турецький бренд доїльного обладнання. В Україні представлений моделями масляного і сухого типів. Постачає моделі переважно з шасі.
Всі моделі відрізняються гарною якістю зборки та зручністю користування. Може комплектуватися як нержавіючим відром так і відром з алюмінію. Є доїльні апарати для корів і кіз на 1 і 2 відра.

Цінова політика починається від 15500 грн. за апарат з 1 алюмінієвим відром.

В цілому хороші якісні доїльні апарати. З мінусів можна відзначити ціну, яка ближче до преміум сегменту, а не до апаратів середньої цінової категорії.

доильные аппараты меласти

Kurtsan – турецький бренд доїльного обладнання. Є найбільшим виробником доїльного обладнання в Туреччині. Поставляє свою продукцію в більш ніж 70 країн світу.

Доїльні апарати Куртсан з'явилися в Україні недавно, але вже встигли завоювати популярність, як надійні апарати в середньому ціновому сегменті.

Купити турецькі доїльні апарати Kurtsan в Україні можна в комплектації на шасі з сухим виконанням вакуумного насоса, збільшеним колектором на 300 куб.см, відром з нержавіючої сталі або алюмінію на 30 літрів, пульсатором попарного доїння, і підвісний частиною з сосковой гумою або силіконом.

З особливостей варто виділити наявність системи «стоп-молоко» захищає вакуумнасоса від попадання молока, а також посилених графітових лопаток, з ресурсом роботи без заміни до 2-х років.

Установки сухого типу Курсан можуть працювати до 180 хвилин без виключення, що також є додатковим плюсом цих мінідояров.

Цінова політика починається від 13500 грн. для апарату на одну корову. Постачальник також пропонує установки для одночасного доїння 2х корів, і кіз.

В цілому індивідуальні доїльні установки Kurtsan хороший вибір для людей, що цінують якість і не бажають переплачувати за розкручені бренди.

доильные аппараты kurtsan

Європейські бренди: DeLaval (Швеція), MilkLine (Італія), GEA Westfalia (Германія)

З європейських брендів індивідуальних доїльних апаратів, ці 3 більше всіх представлені в Україні. Всі відносяться до преміум сегменту, хоча в MilkLine можна зустріти і моделі більш доступні за ціною.
Якість доїльних апаратів цих брендів на високому рівні, але ціна сильно завищена і не доступна більшості покупців в Україні. Іншою проблемою є відсутність офіційних дилерів цієї продукції в Україні, а відповідно гарантійне обслуговування і покупка запчастин, в разі поломки і заміни, будуть викликати певні труднощі.

Цінова політика на такі апарати стартує з 24000 грн. за доїльний апарат в мінімальній комплектації на 1 корову.

доильные аппараты делаваль милклайн

Інші бренди: Серед інших виробників доїльних апаратів, які продаються в Україні можна зустріти білоруські і китайські апарати. Білоруські порівнянні по комплектації і якості з апаратами Буренка. Китайські доїльні апарати не знайшли масового застосування в Україні через низьку якість, при ціні порівнянної з бюджетними українськими.

Як правильно підібрати виробника доїльного апарату

Перш ніж вибирати бренд доїльного апарату, потрібно враховувати наступні фактори:

Кількість дійного поголів'я:

 •     апарати до 5-ти корів (10ть кіз / овець)
 •     апарати до 10-ти корів (20ть кіз / овець)
 •     апарати на 10 і більше корів (20+ кіз / овець)

Тип вакуумного насоса

 •     сухі
 •     масляні

Тип приводу

 •     електричний
 •     бензиновий ДВС

Об'єм відра

 •     20 л
 •     30 л

Матеріал відра

 •     алюміній
 •     нерж. сталь

Кількість одночасно підключаються доїльних апаратів

 •     1
 •     2

Тип шасі

 •     стаціонарні (модульні)
 •     мобільні (візок з колесами)

Тип пульсатора

 •     2х тактний
 •     попарного доїння

Об'єм колектора

 •     на 140 куб.см
 •     на 240 куб.см і вище

Наявність системи стоп-молоко

 •     є
 •     немає

Визначившись з технічними параметрами далі можна переглядати які з моделей є у того чи іншого виробника мехдоек. Після складання списку моделей потрібно ще раз проаналізувати переваги і недоліки кожної з них з точки зору зручності користування і подальшого обслуговування.

Навіть якщо у вас дуже обмежений бюджет, вибирати найбільш дешеві варіанти доїльних установок дуже ризиковано, так як це може призвести до поломками, травмуванням тваринного і тратою додаткового часу на доїння. В результаті підсумкова вартість найдешевшого, з урахуванням доп. витрат, може значно перевищити вартість добротного апарату.

Якщо у вас середній бюджет, то краще орієнтуватися на якість якому довіряють користувачі в багатьох країнах світу, наприклад, апаратів турецького виробництва.
Для тих у кого в пріоритеті іменитий бренд і бюджет не обмежений, відмінно підійдуть апарати DeLaval або GEA Westfalia. Але, потрібно розуміти ризики пов'язані зі слабкою представленістю сервісів і запчастин до цих доїльних апаратів в Україні.

доильный аппарат
буренка
меласти
kurstan